Flizelina to włóknina, które powstaje podczas specjalistycznej obróbki. Mianowicie termiczne połączenie włókien syntetycznych pozwala uzyskać włókna syntetyczne. Innego rodzaju metodą pozyskiwania flizeliny jest sklejanie włókien syntetycznych.

Jeżeli mowa o flizelinie przeznaczonej do odzieży, należy mieć na uwadze, że jest ona pokryta masami termoplastycznymi, które są nanoszone mogą być na dwa sposoby. Jeden sposób to nanoszenia jest stricte proszkowy. Druga metod polega na nanoszeniu klejów punktowo. To pokrótce najważniejsze informacji podstawowe o flizelinach.

Przeznaczenie flizeliny
Gdzie swoje zastosowanie ma flizelina? W jakich miejscach, w jakich dziedzinach bez większych problemów się z nią spotkamy?

Naturalnie dość często spotykana jest w branży odzieżowej. Najczęściej ma swoje zastosowanie w krawiectwie, jest niezbędna do modelowania, usztywniania kształtów produktów odzieżowych. Mowa tutaj dokładniej o takich wyrobach odzieżowych jak choćby żakiety, marynarki czy też bluzki.

Równocześnie należy wiedzieć, że flizelina może być używana choćby w sprawach związanych z podszywaniem elementów odzieży. Popularna w trakcie haftowania półproduktów lub wyrobów gotowych. Jest idealna jako podkład do takiej pracy.

Co ciekawe, flizelina znajduje zastosowanie w sprawach budowlanych, a także w tematyce architektury wnętrz. Za jej pomocą można połączyć płyty gipsowe, czy też spoinować narożniki wewnętrzne.

Jakie by jedna nie było wykorzystanie fizeliny, koniecznie należy pamiętać o najbardziej skutecznych rozwiązaniach, czyli wyborze doskonałych materiałów. Warto skorzystać choćby z takich miejsc: https://polimex.net/pl/sklep/9-wlokniny-i-wklady-odziezowe/86-flizeliny-i-termowlokniny

Comments are closed.