Jeśli mamy zamiar kupić wiatrówkę to dobrze za razem wybrać akcesoria. Zazwyczaj nabywanym akcesorium jest celownik optyczny. Standardowe przyrządy celownicze nie dają możliwości na precyzyjne strzelanie, które gwarantuje celownik optyczny. Wyselekcjonowanie właściwego przyrządu celowniczego to rzecz pierwsza. Do zamontowania optyki niezbędny jest porządny zestaw do montażu.

Co więcej niezbędny jest nam też futerał do naszego karabinka. Dobrze nabyć wysokiej jakości etui jeśli chcemy wybywać postrzelać w plener. Do wiatrówek pistoletowych wolno dostosować etui, które da się zaczepić do paska bądź zaczepić na specjalnych zawieszkach. Nabyć da się kabury na nogę a także dodatkowo pokrowce specjalistyczne. Posiadając rewolwer z magazynkiem powinniśmy  zaopatrzyć się dwa lub kilka magazynków zapasowych. W przypadku gdy ktoś rozmyśla aby oddawać strzały we wnętrzach powinien zakupić chwytacz kul a także tarcze z tektury we właściwym rozmiarze. Sprawa niezwykle użyteczna bo da się go ustawić a także zawiesić na ścianie. Śrut trafiając chwytacz kul nie odbija się a opada na jego dno. Występuje wiele rodzajów kulochwytów w różnych kształtach.

Godną uwagi kwestią może być tarcza z magnesem. Przy każdym trafnym wystrzale w jedną z figurek można na nowo je postawić trafiając w tarczę w typie okręgu. Do utrzymania broni w dobrym stanie wymaga się aby dbać o jej czystość. Używa się do tego celu specjalne olejki. Należy od czasu do czasu przeczyścić lufę specjalistycznym wyciorem. Interesującą opcją jest tarcza z magnesem. Po oddanym precyzyjnym strzale w jeden z celów można z powrotem je postawić trafiając w figurkę w kształcie kółka.

Do utrzymania wiatrówki we właściwej kondycji należy ją czyścić. Używa się w tym celu różne preparaty. Trzeba również często wyszorować wnętrze lufy specjalistycznym wyciorem. Zadbana wiatrówka Air Arms TX200 HC z pewnością posłuży nam przez długi czas. Akcesoria dodatkowe na pewno zaś dodadzą dodatkowej frajdy do przygody ze strzelectwem.

Więcej o legendarnym modelu Air Arms TX200 HC: http://www.bunqer-militaria.pl/wiatrowka-air-arms-tx200-hc-mk3-test/

Comments are closed.